← НАЗАД НА БОЗА
Ако ви е досадно денес, може да скокате од највисокиот хотел во Европа

Ако ви е досадно денес, може да скокате од највисокиот хотел во Европа

Дагс и Дарио се двајца другари на кои им е екстремно досадно штом се решија на следново. Тие се качија на највисокиот хотел во Европа, на хотелот Gran Hotel Bali...

Машка работа | Нема коментари

Бил Гејтс и неговите правила во животот! Ај да ги научиме…кој знае…:)

Бил Гејтс и неговите правила во животот! Ај да ги научиме…кој знае…:)

Ова се правилата на Бил Гејтс кои го доведоа до самиот врв. Погледнете ги и сигурно ќе издвоите неколку практични совети и за себе! Бил Гејтс неодамна...

Машка работа | Нема коментари

Вака се носат цигли во Бангладеш

Вака се носат цигли во Бангладеш

Не е новост дека луѓето во Бангладеш се намачени. Но од ова видео се гледа колку тие се мачат за пренос на цигли за градење на куќа. И после ова со...

Машка работа | Нема коментари

Неверојатните еспресо машини

Неверојатните еспресо машини

Со една ваква неверојатна еспресо машина сигурно би уживале пиејќи го вашето кафе во ладните зимски денови, слушајќи добра музика. Овие машини ќе ви...

Машка работа | Нема коментари

И вака може да дадете отказ:)

И вака може да дадете отказ:)

Сакате да дадете отказ и се мислите како да го направите тоа? Што да му кажам на шефот...па што ќе ми каже тој на мене... Доколку ви недостига инспирација...

Машка работа | Нема коментари

Кој рече дека само мажите носат оружје?! :)

Кој рече дека само мажите носат оружје?! :)

Згодни девојки со оружје, што повеќе би посакале...

Машка работа | Нема коментари

Моќта на техниката или уметноста во фотографијата?:)) Двете!!!

Моќта на техниката или уметноста во фотографијата?:)) Двете!!!

Џеми Бек, фотографката од Њујорк креираше серија на анимирани GIF фотографии кои ги наркела cinemagraphs. За разлика од сите оние GIF кои до сега се појавија на...

Машка работа | Нема коментари

Porshe против спортски авион – Фер плеј?

Porshe против спортски авион – Фер плеј?

Ова е една извонредна трка која ќе ви го крене адреналинот со сигурност. Видео кое ќи во го задржи вниманието и ќе ве остави без зборови. Нема потреба од...

Машка работа | Нема коментари

Секси авиони, моќни жени…или обратно, или?:)

Секси авиони, моќни жени…или обратно, или?:)

Старата машка изрека згодна е “ко авион” ги поврзува авионите и жените? Има ли сличност помеѓу убава жена и борбен авион? Можеби затоа што авионот...

Машка работа | Нема коментари

Слушнете како звучи момнструмот BMW V10 со 720 КС

Слушнете како звучи момнструмот BMW V10 со 720 КС

BMW спаѓа во редот на оние автомобили кои до вас попрво ќе го најдат патот преку срцето отколку преку паметот. Тоа најдобро го знаат оние кои седнале зад...

Машка работа | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk