← НАЗАД НА БОЗА
Хорор: Погледнете ја бабичката …

Хорор: Погледнете ја бабичката …

Објавен нов трејлер за продолжението на хорор филмот снимен по романот на Стивен Кинг - "It". Во кината наскоро пристигнува продолжението на хорор...

Музика и филм | Нема коментари

Неверојатна музичка комбинација од “Hello” на Адел и Реквиемот на Моцарт

Неверојатна музичка комбинација од “Hello” на Адел и Реквиемот на Моцарт

Музичката композиција „Chello“ која ги комбинира „Hello“ и „Lacrimosa“ од познатиот Реквием на Моцарт е еден креативен, музички експеримент кој ги спојува...

Музика и филм | Нема коментари

Фамилирајно остварување: Анџелина и Бред ќе се појават заедно со децата во филмот “Клеопатра”

Фамилирајно остварување: Анџелина и Бред ќе се појават заедно со децата во филмот “Клеопатра”

Иако глумицата изјави дека не сака децата да ги следат нејзините стапки, се појави вест дека фамилијарно ќе се појават во филмот “Клеопатра”. “Целата...

Музика и филм | Нема коментари

И уште една импресивна преработка на Happy!

И уште една импресивна преработка на Happy!

Се појавија толку многу спотови на оваа среќна и заразна песна, што секоја од нив заслужува внимание и да се прегледа. Во оваа преработка вклучени се...

Музика и филм | Нема коментари

Ова е најновиот спот на КолдПлеј

Ова е најновиот спот на КолдПлеј

Колдплеј после долга пауза, полека но сигурно се враќа на музичката сцена. Овој пат тоа е песната Magic која ја слушавме само по радио станиците. Сега...

Музика и филм | Нема коментари

Новата песна на Lana Del Rey

Новата песна на Lana Del Rey

Се појави новата песна на Lana Del Rey, насловена како Meet Me in the Pale Moonlight. Оваа песна не се знае дали ќе биде дел од новиот албум. Песната отстапува од...

Музика и филм | Нема коментари

Мадона повторно режисерка

Мадона повторно режисерка

Мадона повторно ќе режира така што нејзиниот трет филм ќе биде адаптацијата на дебитантскиот роман на американската писателка Ребека Вокер „Ade: A Love...

Музика и филм | Нема коментари

Кога старлетата ќе запее –  Ана Карабатиќ возбудува во новиот спот!

Кога старлетата ќе запее – Ана Карабатиќ возбудува во новиот спот!

Ѕвездата на бројни релни емисии во видео спот за песната „Тајна врска“, глуми љубовница. Хрватската старлета Ана Карабатиќ сними провокативен спот...

Музика и филм | Нема коментари

50 Cent со нов видео запис

50 Cent со нов видео запис

Раперот наречен 50 Cent објави нов видео запис за песната Smoke. Самата песна претставува најава за претстојниот албум „Animal Ambition“. Продуцент на песната...

Музика и филм | Нема коментари

Дали ова е последниот трејлер од Играта на Тронови?

Дали ова е последниот трејлер од Играта на Тронови?

Периодов излегоа толку многу трејлери за новата сезона на Играта на тронови, што више не знаеме дали се работи за несигурност на менаџерскиот тим или...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk