← НАЗАД НА БОЗА
Сталоне и Бугарските платеници

Сталоне и Бугарските платеници

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне пристигна во Бугарија каде ќе започне да го снима својот најнов филм “Платеници 2”. Но, не е Сталоне...

Музика и филм | Нема коментари

Нов филм со Сандра Булок и Том Хенкс – погледнете!

Нов филм со Сандра Булок и Том Хенкс – погледнете!

Срцекршачки! Кога би морале со еден збор да го опишеме новото остварување на Сандра Булок и Том Хенкс под наслов „Extremely Loud & Incredibly Close“, тоа би бил баш...

Музика и филм | Нема коментари

Колку заработува најплатената тв актерка?

Колку заработува најплатената тв актерка?

Спред Форбсовата листа на најдобро платени телевизиски актерки, очајната домаќинка Ева Лонгорија и не е така очајна, ако ја земеме во предвид нејзината...

Музика и филм | Нема коментари

“Who You Are” на Џеси Џеј конечно доби видео запис

“Who You Are” на Џеси Џеј конечно доби видео запис

И конечно стигна видеото за огромниот хит на Џеси Џеј – „Who You Are“. Музичкото видео беше премиерно прикажано вчера, касно вечерта. Ова е петти сингл од...

Музика и филм | Нема коментари

“Паранормална активност” во октомври

“Паранормална активност” во октомври

"Паранормална активност 3", ќе ја има светската премиера во октомври. На 21-ви ќе може да ја откриеме мистеријата за случувањата во куќата. Ова е трето...

Музика и филм | Нема коментари

Кајли Миног пак снима филм… а пеењето?

Кајли Миног пак снима филм… а пеењето?

Пејачката почна да работи на снимањето на филмот „Holly Motors“ во режија на Леос Каракс. Во Париз започна снимањето на филмот со Жилијет Бинош во главната...

Музика и филм | Нема коментари

Како Red Hot Chili Peppers се забавува на снимањата?:)

Како Red Hot Chili Peppers се забавува на снимањата?:)

Ден потоа, откако на Фејсбук се пофалија дека се номинирани за да влезат во „Rock and Roll Hall of Fame 2012“, групата Ред Хот Чили Пеперс објави видео на кое се...

Музика и филм | Нема коментари

Џастин оди на проверено!

Џастин оди на проверено!

Џастин Бибер заедно со своето алтер его, раперот Шоути Мејн го преработија хитот на Лил Вејн „How To Love“. Зачуван е во целост истиот текст, екстра е само...

Музика и филм | Нема коментари

Мик Џегер пак на филм

Мик Џегер пак на филм

Зошто турнејата на Стоунси е под знак прашалник, Мик Џегер не губи време на празно. Тој се посвети на филмските проекти. Имено, Џегер ја доби главната...

Музика и филм | Нема коментари

Сонот на Селена се оствари! Но во него го нема Џастин

Сонот на Селена се оствари! Но во него го нема Џастин

Девојката на Џастин Бибер, познатата пејачка и актерка Селена Гомез е официјално именувана за водителка на овогодинешното доделување на МТV европските...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk