← НАЗАД НА БОЗА
Џони Деп во нов филм

Џони Деп во нов филм

Фолмот  “The Rum Diary” кој конечно излегува на 28 октомври. Џони глуми Американски новинар кој е скон кон алкохолот и во пијана состојба  халуцинира додека е...

Музика и филм | Нема коментари

Џенифер, Деми и Алиша ќе ве доведат до солзи!

Џенифер, Деми и Алиша ќе ве доведат до солзи!

Подгответе се за најтажната животна приказна која со здружени сили ќе ви ја раскажат Џенифер Анистон, Деми Мур и Алиша Кис во драмата со наслов...

Музика и филм | Нема коментари

Во филм откриени сите тајни на Мајкл Џексон?!

Во филм откриени сите тајни на Мајкл Џексон?!

Филмот, насловен како “Мајкл Џексон: Животот на иконата” е името на новиот филм посветен на кралот на попот. Од продукцијата најавуваат дека новиот...

Музика и филм | Нема коментари

Спилеберг и Кинг во нов филм – која комбинација?!

Спилеберг и Кинг во нов филм – која комбинација?!

Двајца великани во сопствената работа ги здружија силите за да го направат филмот „Under the Dome“ и гордо да му го покажат на јавноста. Стивен Спилберг и...

Музика и филм | Нема коментари

Гафови на очајните домаќинки – урнебес!:)

Гафови на очајните домаќинки – урнебес!:)

Тие се секси, неодоливи, очајни и одлично се забавуваат на снимањата на една од најгледаните серии во цел свет. Ева, Фелисити, Марша, Тери и останатите...

Музика и филм | Нема коментари

Кајли во 3D филм!

Кајли во 3D филм!

Филмот „Кајли 3D“ кој е сниман за време на концертот на Кајли Миног во лондонската „О2 арена“ ќе се прикажува во светските кина на 9-ти септември. И...

Музика и филм | Нема коментари

Леонардо ДиКаприо во новиот филм ќе глуми коцкар :)

Леонардо ДиКаприо во новиот филм ќе глуми коцкар :)

“Парамаунт” ќе започне со снимање на римејкот на „The Gambler“ од 1974 година каде главната улога му припадна на Леонардо ДиКаприо а  режисерската столица...

Музика и филм | Нема коментари

Еди Марфи во улога на водител на “Оскарите”?!

Еди Марфи во улога на водител на “Оскарите”?!

Американскиот комичар Еди Марфи ќе биде водител на следните 84-ти по ред „Оскари“. Глумецот се согласил на улогата домаќин на доделувањето на...

Музика и филм | Нема коментари

Мила Јовович во најновата адаптација на “Тројцата мускетари”

Мила Јовович во најновата адаптација на “Тројцата мускетари”

Новата филмска верзија на добро познатиот роман на великанот Александар Дима, „Тројцата мускетари“ во режија на Пол Андерсон е најавена за прв пат да...

Музика и филм | Нема коментари

Турнеја во чест на Мајкл Џексон

Турнеја во чест на Мајкл Џексон

Членовите од семејството на Мајкл Џексон планираат да започнат соработка со продуцентот Дејвид Гест, за да остварат турнеја во чест на починатиот...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk