← НАЗАД НА БОЗА
Мадона се враќа во музиката со нов албум

Мадона се враќа во музиката со нов албум

Сега, откако нејзниното деби како режисер е успешно завршено, а филмот „W.E“ широко промовиран, Мадона повторно се сврти кон својата музичка кариера и...

Музика и филм | Нема коментари

Што успеа да покаже Лејди Гага во своето ново видео?

Што успеа да покаже Лејди Гага во своето ново видео?

Лејди Гага го снимаше своето ново видео за песната “ You and I”. За снимањето на спотот беа направени неколку модни филмови. Гага во еден дел од видеото се...

Музика и филм | Нема коментари

Магични факти за магичниот Хари Потер

Магични факти за магичниот Хари Потер

Филм кој ги плени срцата на сите, без разлика дали сте мало дете, тинејџер или возрасен. Нема кој не гледал барем еден од филмовите на Хари Потер и не бил...

Музика и филм | Нема коментари

Кети Пери го издаде концертното видео од својата турнеја!

Кети Пери го издаде концертното видео од својата турнеја!

Фановите на Кети Пери имаа можност да го изгледаат огромниот видео материјал за нејзината турнеја која е насловена како „ California Dreams“. Но освен силните...

Музика и филм | Нема коментари

Адел по се изгледа ќе пее на најновиот филм за Џејмс бонд!

Адел по се изгледа ќе пее на најновиот филм за Џејмс бонд!

Се слушаат муабети дека британската пејачка Адел требала да сними песна како саундтрак за следниот Џејмс Бонд филм. Оваа информација ненамерно и излета...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk