← НАЗАД НА БОЗА
Мајкл Џексон со постхумен албум во Мај!

Мајкл Џексон со постхумен албум во Мај!

За мај е најавена промоција и излегување на постхумниот албум на најголемата поп ѕвезда Мајк Џексон. Xscape е името на музичкиот носач кој содржи осум...

Музика и филм | Нема коментари

Валцерот на Ентони Хопкинс направен пред 50 години

Валцерот на Ентони Хопкинс направен пред 50 години

Никогаш немаше ни да замислите дека господинот Ентони Хопкинс пишува инструментална музика. Никогаш и немаше да се сетите ниту да земете во предвид...

Музика и филм | Нема коментари

Шакира го објави вториот спот за 2014 – Empire!

Шакира го објави вториот спот за 2014 – Empire!

Убавата Шакира го објави новиот спот од истоимениот албум Shakira. Песната е спора, со многу емоции. Во него е претставена спротивноста, од белиот свадбен...

Музика и филм | Нема коментари

Лејди Гага го објави новиот спот за G.U.Y

Лејди Гага го објави новиот спот за G.U.Y

Карактеристичната и ексцентрична Лејди Гага, го објави спотот за песната G.U.Y. Иако пишува дека видеото трае 11 минути и 47 секунди, станува збор за...

Музика и филм | Нема коментари

Погледнете го трејлерот за „Dawn of the Planet of the Apes“

Погледнете го трејлерот за „Dawn of the Planet of the Apes“

По успешно анимираниот прв дел за планетата на мајмуните, искочи и трејлер за долго очекуваниот и најавуван „Dawn of the Planet of the Apes“. Премиерата е закажана...

Музика и филм | Нема коментари

Искочи новиот трејлер на „The Purge: Anarchy“

Искочи новиот трејлер на „The Purge: Anarchy“

Оддамна немаше добар хорор кој ќе не наежи и затресе. „The Purge: Anarchy“ е тоа што ветува и ќе чекаме да искочи филмот на добра снимка или да дојде во некое од...

Музика и филм | Нема коментари

Првиот клип од “Како да го тренираш твојот змеј 2”

Првиот клип од “Како да го тренираш твојот змеј 2”

Првиот дел беше одлично прифатен низ светот. Прекрасната анимација и преубавата приказна добива продолжение. Режијата е на Ден ДеБлос, а во улогите се...

Музика и филм | Нема коментари

Влатко Стефановски приреди концертиште за паметење!

Влатко Стефановски приреди концертиште за паметење!

Настапот започна со песната Сеир, според која е насловен и неговиот најнов албум. Потоа следеа Фокусирам и зумирам, Фосфорна месечина, Деца на сонцето,...

Музика и филм | Нема коментари

Бијонсе турнејата ја заврши со солзи

Бијонсе турнејата ја заврши со солзи

По скоро година дена настапување по големите светски градови, концертот на Бијонсе во Лисабон во која ја завршила својата светска турнеа Mrs. Carter Show, и...

Музика и филм | Нема коментари

Фарел доби и тажна Happy!

Фарел доби и тажна Happy!

Мега популарниот хит на Фарел Вилјамс доби и една карактеристична варијанта. Песната е направена во една тажна варијанта, која е  спротивна на тоа што...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk