← НАЗАД НА БОЗА
Кевин Спејси како Винстон Черчил!

Кевин Спејси како Винстон Черчил!

Оскаровецот се покажа одлично во улогата како политичарот Франсис во серијата „House of Cards“, која доби многу позитивни критики. Немилосрдните политичар...

Музика и филм | Нема коментари

Ајронмен и Капетан Америка го спасуваат Новиот Град

Ајронмен и Капетан Америка го спасуваат Новиот Град

Сите акциони херои, од Капетан Америка, Ајронмен до Хулк ќе ги здружат силите во продолжението на Avengers но не да ја одбранат планетата од Ултрон, туку...

Музика и филм | Нема коментари

Што мислите за новиот спот на Марија Шерифовиќ?

Што мислите за новиот спот на Марија Шерифовиќ?

Контраверзна балада која говори за љубовта на пеачката, а во видео спотот се појавуваат и тетовирани мажи и жени, а во некои кадри симболично се...

Музика и филм | Нема коментари

Анастасија се враќа на музичката сцена!

Анастасија се враќа на музичката сцена!

Анастасија во мај ќе го објави новиот албум „Resurrection" кој ќе го одбележи нејзиното враќање на светската музичка сцена по борбата со ракот на дојка што...

Музика и филм | Нема коментари

Погледнете го новото видео на Лејди Гага: Пејачката како ранета птица!

Погледнете го новото видео на Лејди Гага: Пејачката како ранета птица!

Ова видео трае дури 12 минути, а во него покрај Гага, се појавуваат уште неколку ликови. Оние кои ја сакаат Лејди Гага, во ова видео ќе пронајдат...

Музика и филм | Нема коментари

Доктор Хаус доаѓа во Белград!

Доктор Хаус доаѓа во Белград!

Глумецот Хју Лори со својот бенд ќе настапи на 14 Јули во Сава Центар во Белград. Овој град е дел од турнеата на која се промовира албумот „Didn't It Rain“, кој е...

Музика и филм | Нема коментари

Џеј Ло со својот сексипилен танц ја воодушевила публиката!

Џеј Ло со својот сексипилен танц ја воодушевила публиката!

 Пеачката настапи на америчкиот Идол и за време на таа прилика го промовирала новиот сингл "I Luh Ya Papi" кои бил накитен со провокативна кореографија која...

Музика и филм | Нема коментари

Џорџ Мајкл го претстви новиот спот (Видео)

Џорџ Мајкл го претстви новиот спот (Видео)

Англискиот музичар Џорџ Мајкл пред неколку дена го издаде својот шести студиски албум “Symphonica”, а сега се појави и спотот за песната “You Have Been...

Музика и филм | Нема коментари

SMUT со концерт го обележуваат полнолетството!

SMUT со концерт го обележуваат полнолетството!

Утре на 21. март 2014 македонскиот хардкор бенд Смат ќе прослави 18 години од своето постоење. Ова концертно ќе го обележат во клубот „Хавана“ во Скопје. На...

Музика и филм | Нема коментари

Даниел Кајмакоски: Сите песни и ги посветувам на мојата мајка!

Даниел Кајмакоски: Сите песни и ги посветувам на мојата мајка!

Неколку дена пред големото суперфинале на шоуто “X Фактор Адриа” Дниел Кајмакоски го користи времето малку да се прошета низ Белград. Нашиот Даниел...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk