← НАЗАД НА БОЗА
Дополнета приказната на Maleficent!

Дополнета приказната на Maleficent!

Анџелина Џоли која ја глуми лошата самовила Maleficent во истоимениот филм на Дизни, е дополнет со нов трејлер кој е најава за премиерата што ќе се оддржи во...

Музика и филм | Нема коментари

Кајли Миног напаѓа со провокативно видео!

Кајли Миног напаѓа со провокативно видео!

После изненадувањето кое Кајли му го приреди на еден свој обожавател и кое како да беше најава за новиов спот, се појави видео запис со кој атрактивната...

Музика и филм | Нема коментари

Ова е вистински хит: Кети Пери со “Last Friday Night” (Видео)

Ова е вистински хит: Кети Пери со “Last Friday Night” (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

Хитот “Happy” на Pharrell Williams не е баш happy во босанаска верзија (Видео)

Хитот “Happy” на Pharrell Williams не е баш happy во босанаска верзија (Видео)

На YouTube се појави уште едно видео за хитот на Pharrell Williams – “Happy”. Овој пат некој одлучил малку да се пошегува па весeлиот танц на граѓаните го заменил со...

Музика и филм | Нема коментари

Нема да ви се верува како Карлеуша ја пее Don`t Speak!!

Нема да ви се верува како Карлеуша ја пее Don`t Speak!!

Јелена имала несекојдневен стајлинг, фустанот и е до под во пруги, со отворен грб и поинаква фризура од вообичаено. Пеачката често пее песни на јазик...

Музика и филм | Нема коментари

Слушнете ја новата песна на “Металика” (Видео)

Слушнете ја новата песна на “Металика” (Видео)

Во прашење е нумерата “The Lords of The Summer”, која популарната група ја изведе премиерно на нивниот концерт во Богота. Инаку Металика во моментот се наоѓа на...

Музика и филм | Нема коментари

Целиот албум на Бијонсе отпеан во 5 минути!

Целиот албум на Бијонсе отпеан во 5 минути!

Обожавателите на американската пеачка, Мич Граси и Скот Хјнинг со својата забрзана верзија на албумот на Бејонсе станаа хит на интернет. Момчињата кои...

Музика и филм | Нема коментари

Џеј Ло незнае да згреши

Џеј Ло незнае да згреши

Кога убави луѓе не забавуваат не може да се погреши. Џеј ло во нејзиниот 8 албум ја вклучи песната „I Luh Ya Papi“, која ја објави како прв сингл. Пеачката со...

Музика и филм | Нема коментари

Нова песна на Јелена Розга – „Со вкус на ментол“

Нова песна на Јелена Розга – „Со вкус на ментол“

Хрватската пеачка во новиот спот се појавува во многу атрактивно издание. Јелена Розга конечно ги израдувала своите фанови со долгоочекуваниот спот за...

Музика и филм | Нема коментари

Оваа година и Гозила напаѓа

Оваа година и Гозила напаѓа

Филмот дополнително добива на убавина само поради гласот на Bryan Cranston кој глуми во Гозила. Работите и понатаму се извршуваат во тајност, а дека оваа...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk