← НАЗАД НА БОЗА
Кајли Миног напаѓа со провокативно видео!

Кајли Миног напаѓа со провокативно видео!

После изненадувањето кое Кајли му го приреди на еден свој обожавател и кое како да беше најава за новиов спот, се појави видео запис со кој атрактивната...

Музика и филм | Нема коментари

Ова е вистински хит: Кети Пери со “Last Friday Night” (Видео)

Ова е вистински хит: Кети Пери со “Last Friday Night” (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

Хитот “Happy” на Pharrell Williams не е баш happy во босанаска верзија (Видео)

Хитот “Happy” на Pharrell Williams не е баш happy во босанаска верзија (Видео)

На YouTube се појави уште едно видео за хитот на Pharrell Williams – “Happy”. Овој пат некој одлучил малку да се пошегува па весeлиот танц на граѓаните го заменил со...

Музика и филм | Нема коментари

Нема да ви се верува како Карлеуша ја пее Don`t Speak!!

Нема да ви се верува како Карлеуша ја пее Don`t Speak!!

Јелена имала несекојдневен стајлинг, фустанот и е до под во пруги, со отворен грб и поинаква фризура од вообичаено. Пеачката често пее песни на јазик...

Музика и филм | Нема коментари

Слушнете ја новата песна на “Металика” (Видео)

Слушнете ја новата песна на “Металика” (Видео)

Во прашење е нумерата “The Lords of The Summer”, која популарната група ја изведе премиерно на нивниот концерт во Богота. Инаку Металика во моментот се наоѓа на...

Музика и филм | Нема коментари

Целиот албум на Бијонсе отпеан во 5 минути!

Целиот албум на Бијонсе отпеан во 5 минути!

Обожавателите на американската пеачка, Мич Граси и Скот Хјнинг со својата забрзана верзија на албумот на Бејонсе станаа хит на интернет. Момчињата кои...

Музика и филм | Нема коментари

Џеј Ло незнае да згреши

Џеј Ло незнае да згреши

Кога убави луѓе не забавуваат не може да се погреши. Џеј ло во нејзиниот 8 албум ја вклучи песната „I Luh Ya Papi“, која ја објави како прв сингл. Пеачката со...

Музика и филм | Нема коментари

Нова песна на Јелена Розга – „Со вкус на ментол“

Нова песна на Јелена Розга – „Со вкус на ментол“

Хрватската пеачка во новиот спот се појавува во многу атрактивно издание. Јелена Розга конечно ги израдувала своите фанови со долгоочекуваниот спот за...

Музика и филм | Нема коментари

Оваа година и Гозила напаѓа

Оваа година и Гозила напаѓа

Филмот дополнително добива на убавина само поради гласот на Bryan Cranston кој глуми во Гозила. Работите и понатаму се извршуваат во тајност, а дека оваа...

Музика и филм | Нема коментари

Дали ви се допаѓа црногорската песна за Евровизија? (Видео)

Дали ви се допаѓа црногорската песна за Евровизија? (Видео)

Познатиот пејач на балади со оваа песна ќе ја претстави својата земја во Копенхаген, а малку е да се каже дека сите се воодушевени од песната. Сергеј...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk