← НАЗАД НА БОЗА
Дали ви се допаѓа црногорската песна за Евровизија? (Видео)

Дали ви се допаѓа црногорската песна за Евровизија? (Видео)

Познатиот пејач на балади со оваа песна ќе ја претстави својата земја во Копенхаген, а малку е да се каже дека сите се воодушевени од песната. Сергеј...

Музика и филм | Нема коментари

Номиниран за Оскар, а нема денар во џеб!

Номиниран за Оскар, а нема денар во џеб!

Иако е ѕвезда на успешен филм, тој сепак има сериозни финансиски проблеми. Абди Баркад (28) пред две години за својата улога доби само 65.000 долари, пишува The...

Музика и филм | Нема коментари

Премиерно: Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ (Видео)

Премиерно: Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ (Видео)

Здравко Чолиќ премиерно го претстави својот најнов спот и тоа за песната “Есма”. Приказната ја прати романтично патување со воз на едено момче кое...

Музика и филм | Нема коментари

Секси издание на Рики Мартин и Џенифер Лопез (Видео)

Секси издание на Рики Мартин и Џенифер Лопез (Видео)

Рики Мартин и Џенифер Лопез снимија дует со раперот Висин. Песната која носи наслов “Адреналина’, и која заедно ја отпеале и одиграле во секси спотот,...

Музика и филм | Нема коментари

Вил и Џејден Смит “најдобри” на Малините!

Вил и Џејден Смит “најдобри” на Малините!

Како најдобар на Малините може да се обележи филмот „After Earth“ со Вил Смит и неговиот син Џејден кој освои 3 Златни малини. Џејден за најлош актер, Вил за...

Музика и филм | Нема коментари

Ребек Фергусон колабираше на бина (видео)

Ребек Фергусон колабираше на бина (видео)

Ребека настапуваше во емисијата Loose Women, кога на средина од настапот го остави микрофонот, се фати за градите и се спушти на под. Членовите од бендот...

Музика и филм | Нема коментари

Марлон Брандо засекогаш!

Марлон Брандо засекогаш!

Во пресрет на филмскиот викенд, да се потсетиме на култните имиња и ѕвезди кои заблескале уште од 70те во Холивуд. Еден од најдобрите актери на сите...

Музика и филм | Нема коментари

Пародија за новата песна на Бијонсе

Пародија за новата песна на Бијонсе

  За младата Мајли Сајрус и Врекинг Бол, излегоа многу, многу пародии. Но ни Бијонсе не успеа да излезе на крај со комичарите. Ова дефинитивно е...

Музика и филм | Нема коментари

Да се спремиме за Оскарите!

Да се спремиме за Оскарите!

  Викендов во недела спрема понеделник, односно втори спрема трети март ќе се оддржат гламурозните “Оскари“. За да се припремиме за тоа целодневно...

Музика и филм | Нема коментари

Погледнете како македонците играат на песната “Happy” од Врфел Вилијамс (Видео)

Погледнете како македонците играат на песната “Happy” од Врфел Вилијамс (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk