← НАЗАД НА БОЗА
Сандра Булок заработила 70 милиони долари за „Гравитација“!

Сандра Булок заработила 70 милиони долари за „Гравитација“!

Американската глумица Сандра Булок, заработила 70 милиони долари за улогата во филмот „Гравитација“, пишува денес списанието „Холивуд...

Музика и филм | Нема коментари

Фарел и Дафт Панк повторно со заедничка песна!

Фарел и Дафт Панк повторно со заедничка песна!

Фарел на 3 Март ќе го издаде својот нов албум GIRL. Дел од песните на Фарел веќе можат да чујат како звучат песните, бидејќи музичарот одлучи пред да го...

Музика и филм | Нема коментари

Ексклузивно: Приказната на Хари Варешановиќ за љубовта и неверството (Видео)

Ексклузивно: Приказната на Хари Варешановиќ за љубовта и неверството (Видео)

Групата Хари Мата Хари после многу години се враќа на музичката сцена со нова песна и спот кој ќе ги израдува сите обожаватели на оваа група. -Станува...

Музика и филм | Нема коментари

Принцезите на Дизни ќе ви откријат од што се откажале заради љубовта (Видео)

Принцезите на Дизни ќе ви откријат од што се откажале заради љубовта (Видео)

Секому му е потребен некој, но никогаш во тој однос не треба да заборавите кои сте, кои се вашите соништа, што се можете и колку вредите, тоа е накратко...

Музика и филм | Нема коментари

Колд Плеј со нова песна

Колд Плеј со нова песна

Се претпоставува дека ова е првата песна од нивниот очекува шести албум , за кој се шпекулира дека ќе излезе во мај или јуни годинава. Погледнете го...

Музика и филм | Нема коментари

Бијонси со нов провокативен спот за песната – Partition!

Бијонси со нов провокативен спот за песната – Partition!

Спотот за песната „Partition“ на Бијонсе предизвика големо внимание во јавноста, затоа што е обележан како најпровокативен спот досега. Доказ за  тоа е и...

Музика и филм | Нема коментари

Слушнете ја новата песна на Шакира – Empire (Видео)

Слушнете ја новата песна на Шакира – Empire (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

Шакира со нов хит – „Empire“

Шакира со нов хит – „Empire“

Познатата пеачка Шакира, на почеток од годинава го извади дуетот со Ријана - "Can't remember to forget you". Сега извади нов хит од десеттиот студиски албум на поп...

Музика и филм | Нема коментари

Heroes повторно ќе почне да се емитува!

Heroes повторно ќе почне да се емитува!

Таткото на серијата, Тим Кринг, повторно ќе започне со овој проект и дека засега дејството ќе се држи во тајност, но дека не се исклучува можноста некој...

Музика и филм | Нема коментари

Миранда Кер станува пејачка

Миранда Кер станува пејачка

Деновиве австралискиот супермодел Миранда Кер ќе ги открие своите способности како пејачка. Вокалите на убавицата ќе бидат додадени во цедето на...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk