← НАЗАД НА БОЗА
Слушнете ја песната на Тијана со која ќе не претстави на Евровизија

Слушнете ја песната на Тијана со која ќе не претстави на Евровизија

„Во моментот кога Македонската Радио Телевизија објави дека јас ќе ја претставувам Македонија на Евровизија, добив повеќе од педесет понуди за песни...

Музика и филм | Нема коментари

Слушнете го перфектниот музички микс на можеби една од најмузикалните нации во светот- Гвинеа!

Слушнете го перфектниот музички микс на можеби една од најмузикалните нации во светот- Гвинеа!

...

Музика и филм | Нема коментари

Слушнете го Кујате! Најдобриот кантавтор од Гвинеа… Прекрасно! (Видео)

Слушнете го Кујате! Најдобриот кантавтор од Гвинеа… Прекрасно! (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

Daft Punk еден од победниците на Brit Awards!

Daft Punk еден од победниците на Brit Awards!

Daft Punk станаа еден од главните победници на доделувањето на музичките награди Греми во Лос Анџелес, кога Французите ги однесоа ласкавите признанија во...

Музика и филм | Нема коментари

Ова е дефинитивно најдобриот настап на Дниел Кајмакоски (Видео)

Ова е дефинитивно најдобриот настап на Дниел Кајмакоски (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

Нашиот Даниел Кајмакоски по кој знае кој пат го воодушеви жирито на X-Фктор

Нашиот Даниел Кајмакоски по кој знае кој пат го воодушеви жирито на X-Фктор

Настапи и Даниел Кајмакоски, кој се претстави со песната  “Stay” од групата “Hurts”, по што жирито беше во потполност воодушевено, а Емина извика “Браво”,...

Музика и филм | Нема коментари

Game of Thrones со нов трејлер

Game of Thrones со нов трејлер

Играта на тронови повторно искочи и се претставува со нов трејлер. Сите нестрпливо ја чекаат серијата. Дури и претседателот Обама од директорот на HBO ја...

Музика и филм | Нема коментари

Ова е српската верзија на хитот “Happy” од Фарел Вилијамс која ќе ве воодушеви! (Видео)

Ова е српската верзија на хитот “Happy” од Фарел Вилијамс која ќе ве воодушеви! (Видео)

Пред вас е белградската верзија на спотот за нумерата “Happy” од популарниот музичар Фарел...

Музика и филм | Нема коментари

U2 со нова песна и видео спот!

U2 со нова песна и видео спот!

Песната „Invisible“ ќе се најде на претстојниот албум на бендот, за кој уште не прецизирано кога ќе биде пуштен во продажба. За време на Супербоул, U2...

Музика и филм | Нема коментари

Грешките во Notebook

Грешките во Notebook

Независно што филмот Notebook, е љубовна прикасна која ќе ве остави без здив, на критичарите не им беше тешко да ги извадат сите грешки и малку да го...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk