← НАЗАД НА БОЗА
Вивиен Вествуд дизајнираше венчаница за Гица Прасица

Вивиен Вествуд дизајнираше венчаница за Гица Прасица

Славната Гица Прасица, дивата на Мапет Шоу, веќе носеше креации на многу луксузни дизајнерски куќи, а нејзината венчаница ја дизајнираше легендарната...

Музика и филм | Нема коментари

Мараја Кери како од мајка родена во новиот спот (Видео)

Мараја Кери како од мајка родена во новиот спот (Видео)

Мараја Кери на обожавателите им подготви подарок за денот на вљубените. Пејачката премиерно го прикажа спотот за новиот сингл “You’re Mine. Интересно е...

Музика и филм | Нема коментари

Елен и Бруно Марс се шегуваат

Елен и Бруно Марс се шегуваат

Шоуто на Елен е добро познато. Во него се појавуваат од Холивудските ѕвезди, па се до најголемите музички имиња, таленти. Често пати водителката знае...

Музика и филм | Нема коментари

Џеј Ло ултра секси во спотот за Светското фудбалско првенство

Џеј Ло ултра секси во спотот за Светското фудбалско првенство

Само пред неколку дена Џенифер Лопез го заврши снимањњто на видеото за “Adrenalinа” – новото нејзино парче со Рики Мартин, и веќе е подготвена да почне со...

Музика и филм | Нема коментари

Ќе ве заболат ушите: Ова е најлошото нешто што некогаш сте го слушнале (Видео)

Ќе ве заболат ушите: Ова е најлошото нешто што некогаш сте го слушнале (Видео)

Ќе ни остане нејасно дали е тој навистина сериозен или пак ова е пародија, но еден е фактот дека тој се претставува како рапер под името...

Музика и филм | Нема коментари

Нов голем хит од Турската продукција на телевизиски серии

Нов голем хит од Турската продукција на телевизиски серии

"Calıkusu“ или Lovebird е новиот телевизиски феномен од Турција. Оваа серија е убедливо најгледана во конкуренција на сите теленовели што се емитуваат во...

Музика и филм | Нема коментари

Били Ајдол на 27 јуни во Скопје

Били Ајдол на 27 јуни во Скопје

Легендата Били Ајдол, доаѓа во Скопје во склоп на својата европска Greatest Hits турнеја, а во бендот ќе биде придружуван од генијалниот гитарист Стив...

Музика и филм | Нема коментари

Нашиот Даниел Кајмакоски наспроти огриналните Avicii

Нашиот Даниел Кајмакоски наспроти огриналните Avicii

Не сакаме да сме пристрасни, меѓутоа мали се нијансите што Даниел ги достигна со нивиот сценски настап во вторникот на X Factor, наспроти изведувачот на...

Музика и филм | Нема коментари

За време на снимањето на спотот, Шакира и Ријана признаа што мислат една за друга (Видео)

За време на снимањето на спотот, Шакира и Ријана признаа што мислат една за друга (Видео)

Објавено е видеото од снимањето на спотот за дуетот Can’T Remember To Forget You во кое познатите пејачки признале што мислат една за друга. -          Таа е...

Музика и филм | Нема коментари

Кајли Миног се врати! Објави секси видео во долен веш (Видео)

Кајли Миног се врати! Објави секси видео во долен веш (Видео)

Кајли Миног по три години ќе издаде албум. Првиот сингл е веќе објавен, а станува збор за песната “Into The Blue” за кој сними и секси спот. Нејзиниот партнер...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk