← НАЗАД НА БОЗА
Најдобриот Хотел на Светот

Најдобриот Хотел на Светот

Хотелот "Nihivatu" во Индонезија втор пат по ред е прогласен за најдобар хотел во светот од страна на специјализирано списание Travel + Leisure. Хотелскиот...

Патувај | Нема коментари

La Sponda – Ресторанот на свеќите

La Sponda – Ресторанот на свеќите

Ресторанот La Sponda се наоѓа во Поситано, Италија. Во него може да уживате на вечера опколени со 400 свеќи кои создаваат романтична атмосфера. Покрај ова...

Патувај | Нема коментари

Прекрасната Аруба: Ако постои рај, изгледа вака!

Прекрасната Аруба: Ако постои рај, изгледа вака!

Аруба е малечок остров во јужниот дел на Карипското Море во близина на венецуелскиот брег. Островот е оддалечен од Венецуела само 27 километри, но сепак е...

Патувај | Нема коментари

Six Senses – Фасцинантна недопрена убавина на островот Кон Дао во Виетнам

Six Senses – Фасцинантна недопрена убавина на островот Кон Дао во Виетнам

Ова прекрасно одмаралиште се наоѓа на преубавиот рајски остров Кон Дао. Six Senses нуди луксузни вили и приватни базени со прекрасни погледи на неверојатно...

Патувај | Нема коментари

„Evaston Ma’In Hont Springs“ – најубавата оаза во светот

„Evaston Ma’In Hont Springs“ – најубавата оаза во светот

„Evaston Ma’In Hont Springs“ оазата  сместена во опкружување кое изгледа како да е надвор од овој свет, во близина на јорданската страна на Мртвото море на 264...

Патувај | Нема коментари

5 Најскапи места за престој во светот

5 Најскапи места за престој во светот

Сте се запрашале ли каде одат едни од најбогатите луѓе кога станува збор за одмор? Не е тајна дека на некои со неограничен буџет можат да отидат каде било...

Патувај | Нема коментари

Видео: Кога ќе пројдете од тука, ќе стигнете до рајот на земјата …

Видео: Кога ќе пројдете од тука, ќе стигнете до рајот на земјата …

Одамна не сте виделе видео што делува толку смирувачки. Изгледа дека рајот на Земјата навистина постои и се наоѓа на Антарктикот. Во видеото можете да...

Патувај | Нема коментари

Ан Сурс Даржон – најубавата плажа во светот

Ан Сурс Даржон – најубавата плажа во светот

Лоцирана на сејшелскиот остров Ла Диг плажата Ан Сурс Даржон е една од најфотографираните плажа на светот. Природно декорирана со светкав бел ситен...

Патувај | Нема коментари

Тропски песочен рај сред студената Германија

Тропски песочен рај сред студената Германија

Во Германија, јужно од Берлин, во Краусник се наоѓа една од најголемите внатрешни плажи во светот. Така наречениот Тропски остров нуди простор за 6...

Патувај | Нема коментари

Загрејте се со убавините на Puket

Загрејте се со убавините на Puket

Puket  е прекрасен остров на Тајланд. Со копното е поврзан со 2 моста. Природата на овој остров е како од бајка, просто неопислива. Капењето со јато...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk