← НАЗАД НА БОЗА
Најтешко е да се издржи? Нетипичен тип на неверство со кое се соочуваат многу парови

Најтешко е да се издржи? Нетипичен тип на неверство со кое се соочуваат многу парови

Сигурно многу пати сте слушнале за сексуално и емотивно неверство, но друга форма на неверство им создава сè повеќе проблеми на паровите. Дали...

Секс и Односи | Нема коментари

И ВО ДОБРО И ВО ЗЛО: Баба и дедо имаат 92 години, она што го прават во изолација ќе ви ги стопи срцата!

И ВО ДОБРО И ВО ЗЛО: Баба и дедо имаат 92 години, она што го прават во изолација ќе ви ги стопи срцата!

Во пандемија на корона вирус што го зафати целиот свет, луѓето мораа да се откажат од многу работи поради воведувањето на мерките за социјално...

Секс и Односи | Нема коментари

Мажи, не го правете ОВА: Пет работи од кои на жените им се крева косата!

Мажи, не го правете ОВА: Пет работи од кои на жените им се крева косата!

Односите меѓу мажите и жените се самите комплексни, а експертите секогаш советуваат високо ниво на толеранција од обете страни за врската да биде...

Секс и Односи | Нема коментари

Најбезбеден секс во време на корона вирусот- водете љубов сами со себе!

Најбезбеден секс во време на корона вирусот- водете љубов сами со себе!

Градските власти на Њујорк, град со население од 8,7 милиони од кои 12.000 заразени со корона вирус, објави прирачник за безбеден сексуален живот за време на...

Секс и Односи | Нема коментари

СЕ ПОЈАВИ И КОРОНАСУТРА: Пози со кои партнерите се на БЕЗБЕДНА ОДДАЛЕЧЕНОСТ

СЕ ПОЈАВИ И КОРОНАСУТРА: Пози со кои партнерите се на БЕЗБЕДНА ОДДАЛЕЧЕНОСТ

Во време на пандемија, ако не сте со партнерот, сигурно ви е тешко - додека оние што се со некој веројатно ќе уживаат во тоа. Сепак, колку се безбедни...

Секс и Односи | Нема коментари

Еве начини на кои се менува  сексуалниот живот на жените во зависност од декадата

Еве начини на кои се менува сексуалниот живот на жените во зависност од декадата

Сексот е еден од клучните аспекти на врската и додека се менуваме како личност, нашиот сексуален живот исто така драстично варира со текот на годините....

Секс и Односи | Нема коментари

По овие знаци, ќе знаете дека мажот исклучиво ве гледа како пријателка

По овие знаци, ќе знаете дека мажот исклучиво ве гледа како пријателка

Една од најчестите грижи на жените е дали му се допаѓаат на маж или не. За жал, најчесто грешат во овие проценки. Ова се знаци дека сте дефинитивно...

Секс и Односи | Нема коментари

Како влијае диетата со кето, врз вашиот сексуален живот?

Како влијае диетата со кето, врз вашиот сексуален живот?

Откако изгубивте многу несакани килограми следејќи ја кето диетата, колку е здрава оваа диета и како тоа влијае на здравјето е нешто за кое се зборува со...

Секс и Односи | Нема коментари

Што треба да направите во триесеттите години за да бидете среќни во педесеттите?

Што треба да направите во триесеттите години за да бидете среќни во педесеттите?

Што велат деловните луѓе, но и експертите… Усогласете ја работата и интересите. Најважниот совет на деловните и животните искусни луѓе. Направете ја...

Секс и Односи | Нема коментари

Овие хороскопски знаци никогаш не му велат „НЕ“ на искушението

Овие хороскопски знаци никогаш не му велат „НЕ“ на искушението

Некои луѓе едноставно не сакаат да му кажат „НЕ“ на искушението и дозволуваат страста да ги води во сè, дури и ако тоа значи дека некого ќе повредат....

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk