← НАЗАД НА БОЗА
Одговорот ќе ви каже сè: Само едно ПРАШАЊЕ е доволно за да дознаете дали дојде крајот на вашата врска!

Одговорот ќе ви каже сè: Само едно ПРАШАЊЕ е доволно за да дознаете дали дојде крајот на вашата врска!

Еве кое! Одлуката да се прекине врската не е лесно да се донесе, а многу луѓе простуваат некои работи мислејќи дека ситуацијата ќе се подобри и...

Секс и Односи | Нема коментари

3 квалитети што зрела жена ги бара во мажот за цел живот

3 квалитети што зрела жена ги бара во мажот за цел живот

Како девојчиња, „ја губевме главата“ по згодни момчиња, за кои се вртеше секоја втора жена, но во текот на зреењето, сфативме дека покрај нас сакаме маж...

Секс и Односи | Нема коментари

Овие 5 женски постапки се тригери за машката љубомора

Овие 5 женски постапки се тригери за машката љубомора

Психолозите велат дека љубомората не е само одраз на машката несигурност и дека после некои, вообичаените постапки на жените, дури и мажите кои ни...

Секс и Односи | Нема коментари

Истражувањето откри: Дали емотивната врска влијае врз вашиот бизнис напредок?

Истражувањето откри: Дали емотивната врска влијае врз вашиот бизнис напредок?

Тензијата и стресот што ги носите дома од работа можат да влијаат на квалитетот на вашиот емотивен живот. Но, многу жени и мажи, амбициозни и желни да...

Секс и Односи | Нема коментари

Кога страстите ќе се пробудат … Да го исклучите светлото или не?

Кога страстите ќе се пробудат … Да го исклучите светлото или не?

Дали е точно тврдењето дека со гасење на светлото, додека водиме љубов, покажеме вкочанетост, а созапалено светло отворен и слободен дух? Една од...

Секс и Односи | Нема коментари

СОС: Ова се карактеристиките што мажите не ги сакаат кај своите девојки

СОС: Ова се карактеристиките што мажите не ги сакаат кај своите девојки

Со оглед на тоа дека листата на сите работи на кои се жалат жените, од своите партнери, е многу долга, овој пат ние ги прашавме мажите, кои одлики...

Секс и Односи | Нема коментари

Ова се деновите кога жените се најрасположени за секс

Ова се деновите кога жените се најрасположени за секс

Дами, ако не сте расположени за секс за време на викендот, можете да здивнете. Најновите истражувања покажуваат дека постои врска помеѓу водењето на...

Секс и Односи | Нема коментари

Сексот е подобар во хотелските соби отколку дома

Сексот е подобар во хотелските соби отколку дома

Сигурно некогаш сте имале секс во хотелска соба, а ако сте помислиле дека бил подобар отколку дома, сигурно сте биле во право. Научниците го...

Секс и Односи | Нема коментари

КАЖУВАЈТЕ МУ ГИ ОВИЕ ФРАЗИ на вашиот партнер и ќе бидете СРЕЌНИ!

КАЖУВАЈТЕ МУ ГИ ОВИЕ ФРАЗИ на вашиот партнер и ќе бидете СРЕЌНИ!

Ако сакате да ја одржите вашата врска среќна, започнете со користење на овие фрази. Девојки, иако момците понекогаш се воздржани и на растојание, тие...

Секс и Односи | Нема коментари

10 работи што тој не сака да ги дознаете за неговата машкост!

10 работи што тој не сака да ги дознаете за неговата машкост!

Ќе бидете изненадени ... Всушност, мажите речиси никогаш не зборуваат за пенисот - ниту меѓусебно, а кне пак со нас, жените. Тоа е табу тема и...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk