← НАЗАД НА БОЗА
Омилената боја и сексот

Омилената боја и сексот

Секој од нас има своја омилена боја. Преферирањето на одредена боја не само што ја разоткрива вашата психологија на однесување, туку дава и дополнителни...

Секс и Односи | Нема коментари

Мал прирачник од големите заводнички

Мал прирачник од големите заводнички

Сакате да знаете како да бидете привлечна за спротивниот пол? Еве еден мал прирачник од големите заводнички. Ова е тоа што мажите го сакаат: Долга и...

Секс и Односи | Нема коментари

Да, сексот лекува…но дури после 31 – та минута?

Да, сексот лекува…но дури после 31 – та минута?

Сите веќе многу добро знаеме за многуте здравствени придобивки од сексот. Но колку долго сексот треба да трае за да биде лековит? На ова прашање...

Секс и Односи | Нема коментари

Кога мажите раскинуваат?

Кога мажите раскинуваат?

После раскинувањето жените често се прашуваат кај погрешиле. До сега на такви прашања воглавно одговарале експертите, но конечно и машките проговореа....

Секс и Односи | Нема коментари

Секс со или без предигра?

Секс со или без предигра?

Многу парови посветуваат големо внимание на предиграта, доживувајќи  ја како повозбудлива и од самиот секс. Жените имаат потреба од малку повеќе време...

Секс и Односи | Нема коментари

Како со сексот да му го подигнете… егото

Како со сексот да му го подигнете… егото

Ниту еден маж нема да биде среќен ако после сексот му кажете дека не било баш најдобро. Тој сака да слушне дека било фантастично, совршено,...

Секс и Односи | Нема коментари

Женски маани кои мажите ги обожаваат!

Женски маани кои мажите ги обожаваат!

Никој од нас не е совршен. Сите ние имаме маани. Некои од нив ги сметаме за маани, а на некој друг тоа му изгледа толку слатко. Ова се најчестите женски...

Секс и Односи | Нема коментари

Дознајте кои се ерогените зони според хороскопските знаци

Дознајте кои се ерогените зони според хороскопските знаци

Откријте што ви е потребно за да доживеете оргазам,како и на кои карактеристики од вашата сексуалност партнерот треба да обрне внимание,за да може што...

Секс и Односи | Нема коментари

Што не смеете да правите на првиот состанок

Што не смеете да правите на првиот состанок

Ако сакате да го освоите срцето на онаа личност која одамна ја „меркате“, обидете се на првиот состанок да не направите ниту еден од следниве неколку...

Секс и Односи | Нема коментари

Најопасни грешки кои ги прават мажите

Најопасни грешки кои ги прават мажите

Најчестите причини зошто мажите не се успешни со жените и како да ги избегнете. Грешка 1: Премногу фин со неа Си забележал ли некогаш дека...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk