← НАЗАД НА БОЗА
Секси оружје со кое ќе му го одземете умот!

Секси оружје со кое ќе му го одземете умот!

Кога жените ќе се фатат за едно вакво оружје мажите мора да капитулираат. Но, кога жената ќе ги има сите овие оружја во рака може да го замислите...

Секс и Односи | Нема коментари

Афера на работно место – се почесто ја има!

Афера на работно место – се почесто ја има!

1/3 од мажите и жените имаат афера на работното место! Љубовната афера со колега на работното место е многу честа појава. Една третина од мажите и...

Секс и Односи | Нема коментари

Секоја петта жена не познава „џентлмен“

Секоја петта жена не познава „џентлмен“

Современите жени се жалат дека непостојат вистински џентмени, според најновото британско истражување во областа. Веќе речиси да нема маж кој ќе помогне...

Секс и Односи | Нема коментари

10 работи кои жените би сакале мажите да ги знаат за сексот

10 работи кои жените би сакале мажите да ги знаат за сексот

Да сте баксуз и да налетате на маж кој не е баш добар во сексот и не е така ретко, како што вие можеби мислите... Сексот и не баш така комплициран. Тоа е...

Секс и Односи | Нема коментари

Женски лаги во кревет

Женски лаги во кревет

Факт е дека лагата не е секогаш лоша работа, особено ако со неа постигнувате нешто добро, но бидете умерени. Верувајте, вашата друга половина ќе знае кога...

Секс и Односи | Нема коментари

Совети за предигра

Совети за предигра

Предиграта е фундаментален дел од љубовниот живот. Повеќето искусни мажи и жени ќе се сложат дека најдобрите секс-епизоди вклучуваат долга и сензуална...

Секс и Односи | Нема коментари

Една голема грешка на жената! Зарем треба да му бидете “мајка” на партнерот?

Една голема грешка на жената! Зарем треба да му бидете “мајка” на партнерот?

Една од најголемите грешки на жените е тоа што погрешно се поставуваат кон својот партнер. Зарем е потребно да му бидете мајка на партнерот? Мислите дека...

Секс и Односи | Нема коментари

Ме лаже… Не ме лаже… Ме лаже…

Ме лаже… Не ме лаже… Ме лаже…

Научниците со помош на специјална камера, за снимање на крвотокот откриле дека личност која лаже навистина ги добива особините на Пинокио. Еве што се...

Секс и Односи | Еден коментар

Како да се заштитиме од сексуално-преносливи инфекции?

Како да се заштитиме од сексуално-преносливи инфекции?

Еден несериозен флерт, чаша вино и веќе сте ја изгубиле контолата... Сте рамислиле ли дека еден непознат додворувач освен цвеќина може да ви донесе и...

Секс и Односи | Нема коментари

Пози кои ќе ги обожавате!

Пози кои ќе ги обожавате!

Зачинете го сексуалниот живот со нови и нтересни пози. Понекогаш е нормално на периоди да се случи да западнете во рутина, па секс позите да ви се исти, но...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk