← НАЗАД НА БОЗА
Научете како да дојдете до вистински оргазам

Научете како да дојдете до вистински оргазам

Освен задоволството во текот на целиот чин, она кон што сите се стремиме во сексот е крајно задоволство, поточно оргазам. Но, неговото одложување...

Секс и Односи | Нема коментари

Истражувањата докажаа: Која боја на коса и очи преферираат мажите кај жените?

Истражувањата докажаа: Која боја на коса и очи преферираат мажите кај жените?

И покрај тоа што не се дискутира за вкусови, една неодамнешна анкета на социјалната мрежа Badoo открива каков тип на жени се најпривлечни за мажите, барем...

Секс и Односи | Нема коментари

Жена со секси тело или убаво лице? Конечно е откриено што сакаат мажите повеќе

Жена со секси тело или убаво лице? Конечно е откриено што сакаат мажите повеќе

Сакате да го признаеме или не, секој од нас би сакале да го поставите себе има атрактивен партнер. Кога станува збор за убавината, често убавото лице и...

Секс и Односи | Нема коментари

Жената која ги има овие карактеристики зрачи со самодоверба и е многу привлечна

Жената која ги има овие карактеристики зрачи со самодоверба и е многу привлечна

Ќе се согласите дека убавината е првото нешто што не привлекува кај една жена, но всушност привлечна ја прави нејзиниот став, харизма и начинот на држење...

Секс и Односи | Нема коментари

Разгорете му ја фантазијата: 10 секси пораки на кои нема да може да им одолее

Разгорете му ја фантазијата: 10 секси пораки на кои нема да може да им одолее

Кратката СМС порака со секси содржина брзо ќе ја запали имагинацијата на вашиот партнер и ќе го разигра вашиот сексуален живот! Ви предлагаме да...

Секс и Односи | Нема коментари

6 слатки начини за да му бидете уште посекси

6 слатки начини за да му бидете уште посекси

Вратете ги искри од почетокот на врската! Вие сте во долга врска, па страста помеѓу вас е малку намалена? Нема потреба да очајувате и да мислите дека не...

Секс и Односи | Нема коментари

Без хемија не можеме

Без хемија не можеме

Љубовта без страст е пријателство. Значи, не е љубов. Така вели сексологот Трејси Кокс и вели дека ако во почетокот не постои хемија меѓу партнерите,...

Секс и Односи | Нема коментари

Искуство од кое ќе научите многу за вашата врска – Патување со партнерот

Искуство од кое ќе научите многу за вашата врска – Патување со партнерот

Животот е како тобоган, а понекогаш нашето расположение едноставно се менува и ни се чини дека сето она што нè опкружува во еден момент е прилично...

Секс и Односи | Нема коментари

Внимателно: Овие фрази ја саботираат вашата врска

Внимателно: Овие фрази ја саботираат вашата врска

Недостаток на доверба и љубов, се најчеста причина за раскинување, меѓутоа, постојат одредени фрази, кои најчесто несвесно ги изговараме во моменти на...

Секс и Односи | Нема коментари

Не срамете се да признаете: Овој секс тренд барем еднаш сте го пробале, а всушност е многу опасен

Не срамете се да признаете: Овој секс тренд барем еднаш сте го пробале, а всушност е многу опасен

Хмм, кога подобро ќе размислиме овој секс тренд нема никаква врска со вистински секс! На секого му се има ова случено, а можеби не биле ни свесни за...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk