← НАЗАД НА БОЗА
Подарете му чоколадо и уживајте

Подарете му чоколадо и уживајте

Малку чоколадо не може да му наштети ... тоа може само да ви донесе повеќе задоволство, велат научниците. Најверојатно веќе сте слушнале дека на...

Секс и Односи | Нема коментари

Научниците открија: Зошто мижиме додека се бакнуваме

Научниците открија: Зошто мижиме додека се бакнуваме

Дали некогаш сте се запрашале зошто секогаш мижиме додека се бакнуваме? Научниците го проучуваа овој феномен и дојдоа се следниве...

Секс и Односи | Нема коментари

ГО ПРАВАТ ТОА ПОТПОЛНО НЕСВЕСНО? Еве зошто мажите се вртат по жените

ГО ПРАВАТ ТОА ПОТПОЛНО НЕСВЕСНО? Еве зошто мажите се вртат по жените

Оправдувањето за машкиот пол доаѓа од кругот на науката. Всушност, тоа што се вртат по други девојки во присуство на својата девојка неможе да им се...

Секс и Односи | Нема коментари

Луѓето кои се занимаваат со овие професии често ги мамат своите партнери

Луѓето кои се занимаваат со овие професии често ги мамат своите партнери

На прашањето како можете да идентификувате неверен партнер речиси е невозможно да се одговори. Но, според новото австралиско истражување,...

Секс и Односи | Нема коментари

ОВA МОЖЕБИ СЕ ГЛАВНИТЕ ПРИЧИНИ поради кои не сте им привлечни на другите луѓе

ОВA МОЖЕБИ СЕ ГЛАВНИТЕ ПРИЧИНИ поради кои не сте им привлечни на другите луѓе

Првиот впечаток е многу важен,тоа сите ние го знаеме, но привлечноста е релативна работа - врз неа влијаат некои работи за кои никогаш не би помислиле...

Секс и Односи | Нема коментари

Лицата кои се во врска во просек се поправаат и до 16 килограми

Лицата кои се во врска во просек се поправаат и до 16 килограми

Љубовта носи среќа и радост, но исто така и неколку екстра килограми. Откри истражувањето за кое беа собрани 2.000 лица во врска, а кои во просек се...

Секс и Односи | Нема коментари

ОВОЈ ТРИК ја спасува врската од сигурна пропаст

ОВОЈ ТРИК ја спасува врската од сигурна пропаст

Истражувачите се согласуваат дека недостатокот на отворена комуникација е најголемиот проблем во врската и во бракот, но исто така е и една од главните...

Секс и Односи | Нема коментари

3 знаци дека НЕСВЕСНО ГИ ОДБИВАТЕ МАЖИТЕ

3 знаци дека НЕСВЕСНО ГИ ОДБИВАТЕ МАЖИТЕ

Иако на вас можеби не ви претставува проблем да ги привлечете мажите, на крајот секој од нив ве остава. Ова може навистина да ве повреди, бидејќи тоа...

Секс и Односи | Нема коментари

ЖЕНИТЕ НЕ САКААТ КОМПЛИКУВАНИ ПОЗИ: Мажи, не правете ги овие грешки за да не ја згаснете страста кај жените!

ЖЕНИТЕ НЕ САКААТ КОМПЛИКУВАНИ ПОЗИ: Мажи, не правете ги овие грешки за да не ја згаснете страста кај жените!

Мажите често имаат потреба да се докажат во креветот. Сексот може да биде вистински предизвик, особено за мажите, бидејќи честопати имаат потреба за...

Секс и Односи | Нема коментари

Ова се три работи кои ќе ви помогнат успешно да го подобрите сексуалниот живот

Ова се три работи кои ќе ви помогнат успешно да го подобрите сексуалниот живот

Сексуалните техники може лесно да се научат, но не значи дека ќе бидете секси. Она што е важно и што се брои во сексот е работите што го прават подобар, а...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk