← НАЗАД НА БОЗА
БЕЗ ПРИЧИНА СЕ ОПТЕРЕТУВАШ! На овие 10 работи НИЕДЕН маж не обрнува внимание!

БЕЗ ПРИЧИНА СЕ ОПТЕРЕТУВАШ! На овие 10 работи НИЕДЕН маж не обрнува внимание!

Можете да здивнете ... Машки мозокот и женскиот мозок функционираат на сосема поинакви начини, а една од главните карактеристики на женскиот мозок е...

Секс и Односи | Нема коментари

ЉУБИТЕЛИТЕ НА SCI-FI И FANTASY ЛИТЕРАТУРАТА се најдобри партнери

ЉУБИТЕЛИТЕ НА SCI-FI И FANTASY ЛИТЕРАТУРАТА се најдобри партнери

Добро е познато дека, ако сакате да го пронајдете вистинскиот партнер, прво проверете дали таа личност чита книги - а сега знаеме и кои книги би требало...

Секс и Односи | Нема коментари

Се прашувате КАКО некои жени толку лесно го задржуваат партнерот? ОВА се нивните тајни!

Се прашувате КАКО некои жени толку лесно го задржуваат партнерот? ОВА се нивните тајни!

Полесно е отколку што изгледа ... За љубовната врска да опстане потребно е многу труд, толеранција и мудрост. Еве што зрелите жени никогаш не прават во...

Секс и Односи | Нема коментари

ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД АПСТИНЕНЦИЈА СЕ УЖАСНИ: Не се откажувајте од с*ксот, грижете се за вашето здравје!

ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД АПСТИНЕНЦИЈА СЕ УЖАСНИ: Не се откажувајте од с*ксот, грижете се за вашето здравје!

Избегнете ги овие промени... Ако сте имале сексуални односи, а потоа сте прекинале, вие сте поподложни на разочарување и запаѓање во депресија отколку...

Секс и Односи | Нема коментари

Што ги прави мажите поатрактивни?

Што ги прави мажите поатрактивни?

Ако ги прашате мажите, жените според непишано правило „паѓаат“ на убави мажи, кои не ги третираат баш токму онака како што заслужуваат. За да ја...

Секс и Односи | Нема коментари

ДИВ С*КС 350 КАЛОРИИ, А ЛЕСЕН … Еве колку КИЛОГРАМИ можете да изгубите ГОДИШНО!

ДИВ С*КС 350 КАЛОРИИ, А ЛЕСЕН … Еве колку КИЛОГРАМИ можете да изгубите ГОДИШНО!

Неверојатно! Со секојдневниот „нормален“ секс за половина час се трошат 150 калории, а дивиот секс троши 350 калории, што е еднакво на половина час...

Секс и Односи | Нема коментари

ОВИЕ РАБОТИ мажите ѝ ги откриваат само на жената што ја сакаат

ОВИЕ РАБОТИ мажите ѝ ги откриваат само на жената што ја сакаат

Понекогаш мажите не сакаат да зборуваат за одредени теми. Сепак, постојат работи што партнерот може да ги каже, но само ако неговата сакана жена прашува...

Секс и Односи | Нема коментари

Дознајте дали сте НИМФОМАНКА?! Овие 5 знаци укажуваат на тоа

Дознајте дали сте НИМФОМАНКА?! Овие 5 знаци укажуваат на тоа

Нимфоманијата е проблем што сериозно може да го оптовари животот на една жена. Но, не секоја голема желба за секс е знак дека сте нимфоманка. Ова се некои...

Секс и Односи | Нема коментари

Можеби ќе бидете шокирани: Што кажува вашата омилена поза за вас?

Можеби ќе бидете шокирани: Што кажува вашата омилена поза за вас?

Сексот е еден од најинтимните моменти на жената и мажот, а во омилената поза, партнерите се опуштени и тогаш го покажуваат своето вистинско лице и она...

Секс и Односи | Нема коментари

Повеќе од половина од луѓето за време на сексот имаат сексуални фантазии за некој друг

Повеќе од половина од луѓето за време на сексот имаат сексуални фантазии за некој друг

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, тие можат да бидат опасни за врската, според една студија на британската компанија за секс играчки, Ann...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk