← НАЗАД НА БОЗА
Можеби ќе бидете шокирани: Што кажува вашата омилена поза за вас?

Можеби ќе бидете шокирани: Што кажува вашата омилена поза за вас?

Сексот е еден од најинтимните моменти на жената и мажот, а во омилената поза, партнерите се опуштени и тогаш го покажуваат своето вистинско лице и она...

Секс и Односи | Нема коментари

Повеќе од половина од луѓето за време на сексот имаат сексуални фантазии за некој друг

Повеќе од половина од луѓето за време на сексот имаат сексуални фантазии за некој друг

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, тие можат да бидат опасни за врската, според една студија на британската компанија за секс играчки, Ann...

Секс и Односи | Нема коментари

Апликација која им овозможува на мажите да ги следат своите сопруги го шокираше светот

Апликација која им овозможува на мажите да ги следат своите сопруги го шокираше светот

Во Саудиска Арабија, се појави апликација која им овозможува на мажите да ги следат нивните брачни партнерки и ќерки. Google и Apple добија многу негативни...

Секс и Односи | Нема коментари

ЖЕНИТЕ КОИ САКААТ СЕКОЈДНЕВЕН СЕКС мора да вежбаат секој ден

ЖЕНИТЕ КОИ САКААТ СЕКОЈДНЕВЕН СЕКС мора да вежбаат секој ден

Вежбањето ќе ви донесе многу здравствени придобивки, но уште една работа за која најверојатно не сте ни сонувале - повеќе секс! Всушност, една студија...

Секс и Односи | Нема коментари

Сакате возбудлив С*кс? Оваа тактика ГАРАНТИРА ноќ што ДОЛГО време ќе ја паметите! Пробајте уште вечерва!

Сакате возбудлив С*кс? Оваа тактика ГАРАНТИРА ноќ што ДОЛГО време ќе ја паметите! Пробајте уште вечерва!

Осмелете се. Д-р Кристен Марк, сексолог на Универзитетот во Кентаки, неодамна спроведе студија чии резултати покажаа задоволство на оние кои се во...

Секс и Односи | Нема коментари

Научниците откриле: Еве која е идеалната разлика во висината за совршен бакнеж!

Научниците откриле: Еве која е идеалната разлика во висината за совршен бакнеж!

Една неодамнешна студија покажа дека совршен бакнеж бара одредена висина помеѓу мажот и жената. Научниците открија колку сантиметри во висина се...

Секс и Односи | Нема коментари

Што е заедничко за сите среќни парови?

Што е заедничко за сите среќни парови?

Кога станува збор за една среќна врска, која е основана врз доверба и љубов, потребно е да делите нешто што ви е заедничко, за да можете да уживате во...

Секс и Односи | Нема коментари

Како жените гo менуваат гласот за да го привлечат мажот

Како жените гo менуваат гласот за да го привлечат мажот

Од ставот, погледот, движењето, па дури и до длабочината на гласот - во сите овие области се случуваат промени кога жените и мажите се наоѓаат во...

Секс и Односи | Нема коментари

Одговорот ќе ви каже сè: Само едно ПРАШАЊЕ е доволно за да дознаете дали дојде крајот на вашата врска!

Одговорот ќе ви каже сè: Само едно ПРАШАЊЕ е доволно за да дознаете дали дојде крајот на вашата врска!

Еве кое! Одлуката да се прекине врската не е лесно да се донесе, а многу луѓе простуваат некои работи мислејќи дека ситуацијата ќе се подобри и...

Секс и Односи | Нема коментари

3 квалитети што зрела жена ги бара во мажот за цел живот

3 квалитети што зрела жена ги бара во мажот за цел живот

Како девојчиња, „ја губевме главата“ по згодни момчиња, за кои се вртеше секоја втора жена, но во текот на зреењето, сфативме дека покрај нас сакаме маж...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk