← НАЗАД НА БОЗА
Ријана не штеди на својот брат

Ријана не штеди на својот брат

Саботата беше ден за дружење помеѓу популарната пејачка Ријана и нејзинот помал брат Рајад. Тие се дружеа додека купуваа игри за Сони Плејстејшн за...

ШоуБиз | Нема коментари

Се скараа судиите на Американскиот Идол! И после само ние балканците сме се карале…

Се скараа судиите на Американскиот Идол! И после само ние балканците сме се карале…

Џенифер Лопез, една од судиите на Американскиот Идол објави дека се скарала со Ренди Џексон и Стивен Тајлер, кои се исто така во улога на судии на ова...

ШоуБиз | Нема коментари

Клинтон – вегетаријанец! Пa, нели уживаше во младо месо:)

Клинтон – вегетаријанец! Пa, нели уживаше во младо месо:)

Каде е свинското? Епа, не е повеќе во чинијата на Бил Клинтон. Поранешниот американски претседател, кој важеше за љубител на скара и брза храна реши да...

ШоуБиз | Нема коментари

Сара Џесика Паркер повторно блеска

Сара Џесика Паркер повторно блеска

Паркер во Лондон го промовираше својот нов филм „I Don’t Know How She Does It“  и уште еднаш потврди дека има статус на стилска икона. Големо е задоволството...

ШоуБиз | Нема коментари

„Малерозната“ – Џада Пинкет Смит

„Малерозната“ – Џада Пинкет Смит

Откако минатата недела мораше да ги демантира гласините дека се разведува од сопругот Вил Смит  и дека нема афера со Марк Антони, Џада Пинкет Смит има...

ШоуБиз | Нема коментари

Чарли Шин со бившата ја прослави 46-ката!

Чарли Шин со бившата ја прослави 46-ката!

Чарли Шин го прослави својот 46 роденден со приватна забава со неговата бивша сопруга и нивните две близначиња Макс и Боб. Бившите сопружници во последно...

ШоуБиз | Нема коментари

Новото бебе на Бекамови – првпат во јавност

Новото бебе на Бекамови – првпат во јавност

Викторија и Дејвид Бекам за прв пат ја покажаа својата ќерка во јавност. Гордиот татко, нежно ја држеше својата ќерка Харпер Севен која има неполни два...

ШоуБиз | Нема коментари

Сепак нешто фали во бракот на Ким! Дознајте што е тоа:)

Сепак нешто фали во бракот на Ким! Дознајте што е тоа:)

Старлетата Ким Кардашијан се омажи. Имаше гламурозна свадба, потоа замина на луксузен меден месец на Карибите. Веднаш по враќањето таа и нејзиниот...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk