← НАЗАД НА БОЗА
Како гром од ведро небо: Се разведуваат Марко Јариќ и Адријана Лима?!

Како гром од ведро небо: Се разведуваат Марко Јариќ и Адријана Лима?!

Преубавата Бразилка, според германското списание Интервју, наводно сака суска разделба од српскиот кошаркарски ас. Вчера со брзина на светлината се...

ШоуБиз | Нема коментари

Ова морате да го погледнете: Најлудите изданија на Парис Хилтон

Ова морате да го погледнете: Најлудите изданија на Парис Хилтон

Парис Хилтон постојано се наоѓа на листите на налошо облечени јавни личности. Модните критичари се држат за глава штом богатата русокоса ќе се појави во...

ШоуБиз | Нема коментари

Ана Михајловски: Не сум сигурна дека во скоро време ќе има Икс Фактор

Ана Михајловски: Не сум сигурна дека во скоро време ќе има Икс Фактор

 Водителката неодамна заврши со водење на првото вокално натпреварување на балканот Икс Фактор. На Инстаграм таа објави дека наредно такмичење од овој...

ШоуБиз | Нема коментари

И на ѕвездите им се случуваат незгоди: На Камерон Дијаз и пукнаа фармерките!

И на ѕвездите им се случуваат незгоди: На Камерон Дијаз и пукнаа фармерките!

Камерон Дијаз е уловена вчера во Калифорнија додека го пие своето утринско кафе. Не го привлекло вниманието тоа што ужива во кофеинот, туку еден детаљ на...

ШоуБиз | Нема коментари

Вака Станија си ги буди дечковците!

Вака Станија си ги буди дечковците!

Старлетата не престанува да покажува со што располага, а многу на прв поглед нема ни да приметат дека екс фармерката облекла градник поголем за еден...

ШоуБиз | Нема коментари

Северина го доби старателството, но алиментацијата е премала!

Северина го доби старателството, но алиментацијата е премала!

„Алиментацијата е премала, ќе се жалам. Тоа не се малку пари и да неможат да ги задоволат потребите на детето, туку се работи дека таткото и детето мора...

ШоуБиз | Нема коментари

Најдобрите селфи фотографии на познатите, и тоа без шминка!

Најдобрите селфи фотографии на познатите, и тоа без шминка!

Селфи фотографиите на познатите личности одамна се во тренд. Прво припадниците на светскиот шоубизнис се обидуваа да се прикажат во најдобро издание на...

ШоуБиз | Нема коментари

Романтично и интимно: Ким и Кание со ќерката Норт за магазинот Vogue

Романтично и интимно: Ким и Кание со ќерката Норт за магазинот Vogue

Кога е откриено дека на насловната на априлското издание на американскиот Vogue ќе се најдат Ким Кардашијан и Кание Вест, цел свет бурно реагираше и тоа не...

ШоуБиз | Нема коментари

Џенифер Лопез: Разводот ми го промени мислењето за љубовта

Џенифер Лопез: Разводот ми го промени мислењето за љубовта

Џеј Ло открива дека сите фази од нејзиниот љубовен живот се одразиле на нејзината музика... Познатата актерка и пејачка Џенифер Лопез изгледа подобро...

ШоуБиз | Нема коментари

Ријана советува: Топ 5 модни правила кои треба да се почитуваат

Ријана советува: Топ 5 модни правила кои треба да се почитуваат

Популарната Ријана неодамна се појави на својата трета насловна страница на “Вог” и во таа прилика ги претстави своите најважни модни закони Младата...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk