← НАЗАД НА БОЗА
 • Брокула со пиво

  Кој вели дека зеленчукот и пивото не одат заедно. Состојки: 800 гр брокула 2 чаши пченкарно брашно 2 јајца чаша маслиново масло сол по вкус прстофат мелен бибер прстофат црвен пипер чаша пиво   Подготовка: Измијте ја брокулата, исечете ја на цветчиња, ставете ја во врела вода четири до пет минути, а потоа отстранете ја и измијте со ладна вода. Оставете ја да се исцеди од течноста, а во меѓувреме подгответе ја смесата за похување. Добро измешајте ги јајцата, брашното,...

 • ШЕФИЦАТА ВО ФИРМАТА ГИ КАЗНУВА РАБОТНИЦИТЕ БИДЕЈЌИ НЕ РАБОТАТ ДОВОЛНО ДОБРО: Таа оди од еден до друг и ги ТЕРОРИЗИРА

  Токму овие машки работници дојдоа до оваа бизарна идеја. Видеото се појави на интернет, каде што се прикажани шест мажи вработени во кинеска компанија, како стојат во ред додека една жена им удира шлаканици, еден по еден! Овие вработени дојдоа до оваа бизарна идеја откако беа критикувани дека не работат доволно добро и не ги исполнуваат очекувањата на компанијата. Еден работник рече дека шефицата сама прашала „која е најдобрата казна за нивниот неуспех“, на што сите се согласија на...

 • Познати деца во врска?

  Кога ќе се спојат гените на Beckham и моќта на Eleven, ќе се добие овој спој! Синот на Дејвид и Викторија Бекам, Ромео (16), наводно, е во врска со младата актерка и ѕвезда на серијата "Stranger Things", Мили Боби Браун (15). „Сè уште е рано, но баш се сладок пар. Пош даде зелено светло за оваа врска, бидејќи е големиот обожавател на Мили“, изјави изворот за "The Sun". Значи, ако се прашувате дали мама Викторија се согласува со потенцијалниот избор на синот кога станува збор за девојка, не грижете се. Мили и...

 • СОКОВИТЕ МУ ШТЕТАТ НА НАШЕТО ЗДРАВЈЕ: ЕВЕ што се случува кога ќе претерате со консумирање на слатки пијалоци

  Прескокнете ги ... Прераната смрт од кардиоваскуларни болести е најтешкиот исход од честото консумирање на различни газирани пијалоци, како што се кока колата, спортските пијалоци и сокови. Научното откритие објавено во списанието „Циркулација“ го пренесуваат сите светски медиуми и предупредуваат за зголемен ризик од срцеви заболувања, но исто така и за рак - првенствено на дебелото црево и градите. Под најголема закана се жените - две третини од оние кои пијат повеќе од две чаши...

 • Креативна и оригинална понуда за брак: Тој се подготвуваше 4 години и посети 26 земји

  Секоја девојка се надева дека ќе добие понуда за брак како од бајките, а ако сте од оние кои одамна престанаа да веруваат во среќни краеви, ова видео веднаш ќе ве врати до моментот кога  верувавте дека сè е возможно. На момчето кое сакаше да ја запроси својата девојка на оригинален начин, му требаа четири години да се подготви. За време на овој период, со својата девојка посетил разни места низ светот, дури 26 земји, а во секоја од нив снимил дел од песната од шкотскиот бенд The Proclamers “I am Gonnna...

 • Освежете го изгледот на бањата без реновирање

  Иако бањата е една од просториите што е потешко да се преуреди, тоа не значи дека нема да сакате да го менувате нејзиниот изглед од време на време. Еве неколку мали совети кои ќе ви помогнат во тоа бањата да ви изгледа поинаку: - Ставете ги крпите на полиците на поинаков начин. Изротирајте ги, декорирајте. Променете ја бојата на крпите, сега нека бидат сите бели или во некоја друга боја. - Следете една идејата која ќе го промени изгледот во бањата, но нема многу да се разликува од...

 • Ова се СИМПТОМИТЕ кои ги вознемируваат жените во рана БРЕМЕНОСТ!

  Раната бременост е многу исцрпувачка за повеќето бремени жени, бидејќи тогаш се јавува мачнината. Ако на ова ја додадеме  несоницата која мачи многу жени, проблемот е уште поголем. Дневна поспаност Високите нивоа на хормонот прогестерон, кој го регулира женскиот репродуктивен циклус, го завземаат вашето тело во раната бременост. Поради прогестеронот, се чувствувате поспани во текот на денот, а исто така влијае и на спиењето во текот на ноќта, што доведува до уште поголем замор. Со...

 • Цел живот грешите: Јапонка откри трик за беспрекорно редење на облеката!

  На овој начин, ниту едно парче облека нема да ви заврши на дното на полицата, туку сите парчиња ќе бидат совршено наредени. Секој од нас има некој свој начин за редење на облеката во плакарот, но сега јапонски експерт откри паметен метод кој ќе ви заштеди дополнителен простор на полиците. Марија Кондо измислила метод наречен „вертикално редење“, со кој секогаш ќе имате прекрасен поглед врз облеката од птичја перспектива и целата облека ќе биде видлива за окото. Нејзиниот метод беше...

 • Обратни стомачни: Чудо од вежба, ги топи масните наслаги од грбот!

  Физичката активност и урамнотежената исхрана одат рака под рака ако сакаме да изгледаме убаво. Масните наслаги на грбот не се толку впечатливи како што се на стомакот или бутовите, додека не завземе катастрофални мерки. Поради вишокот на маснотии, наборите се формираат околу 'рбетот, а тоа ќе биде најзабележливо кога ќе го закопчаме градникот, а масните наслаги почнуваат да „истекуваат“ од страната. Ако сакате оваа пролет да изгледате убаво, морате да се справите со овој проблем на...

 • Најпродаваните фармерки во моментот: Модел по кој полудеа жените од целиот свет

  До неодамна, најпопуларните фармерки беа skinny jeans фармеркиte, но во последно време жените најмногу се заинтересирани за друг модел. Тоа е посуптилен модел наречен "Mom jeans", кој наликува на познатиот boyfriend модел на фармерки. Онлајн бренд Topshop го лансираше овој модел во 2013 година, но неговата продажба сега значително се зголеми преку интернет. Шопинг платформаta LikeToKnowlt.com вели дека според нивните пребарувања, овој конкретен модел во моментов е најбаран, со малку пошироки ногавици до глуждот...


© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk