Celebrity

Бијонсе сака јака журка

Долгочекуваниот спот на Бијонсе за новиот сингл „Party“ беше конечко претставен вчера утрото. Ова музичко парче е во продукција на Кајние Вест и е дел од последниот албум на Бијонсе „4“.

За видео верзијата, Бијонсе прави ремикс со Џеј Кол. Раперот заедно со Кели Роланд и Соланж се појавуваат на спотот и изгледа како во никој случај да не смеат да ја пропуштат забавата на Бијонсе. Многу едноставно видео, но совршено одговара на ритамот и на стиховите од песната.

Погледнете:

Напиши коментар