← НАЗАД НА БОЗА

Билки до експлозивен секс

Билки до експлозивен секс
1592 Читања

Јачмен

Го подобрува снабдувањето со крв на карлицата и препоните и ги чисти гениталните канали. Подготовка: сварете чај од 10 грама јачмен слама во еден литар вода, напијте се 2 со 3 чаши чај дневно.

Цимет

Циметот има лесно стимулирачки полни жлезди без опасен ефект на допинг. Чајот се подготвува од 10-15 грама на пола литар вода. Засладете го со мед и пијте три пати на ден после оброк. Варено вино со цимет: со вареното црвено вино додадете цимет во прав. Виното испијте го 15 мин. пред сексуалниот однос.

Хелидон

Консумирајте го внимателно, бидејќи содржи некои многу силни алкалоиди кои не се препорачуваат во големи количини. Подготовка: чајот се вари од 10 грама билки на литар вода. Се консумира со чаша чај наутро и едно на пладне. Хелидон виното се подготвува така што 10 грама исецкан корен се натопува во литро бело вино. Пијте една чаша со секој оброк.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk