Celebrity

Џеси Џеј снима албум со Дејвид Гета!

Пејачката Џеси Џеј моментално снима нов албум. Во текот на неделава беше објавено дека при снимањето има и мала помош. Имено, славниот Дејвид Гета ќе соработува со неа и ќе биде продуцент на алмумот.

Гета изјави дека првата песна која ја направиле заедно испаднала одлична, па затоа се одлучиле да направат и цел албум.

Заедно ја снимиле песната „Nothing But The Beat“, а Џеси беше и вокал на песната „Repeat“.

–   Таа е неверојатна и многу позитивна личност. Многу сум среќен поради тоа што го сработивме, – изјави Гета за соработката со Џеси Џеј.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vfM0d_lAMQg

Напиши коментар