Celebrity

Ексклузивно: Видео за песната на Гага и Тони Бенет!

Гага навистина треба да подразмисли да сними џез албум или да стане дел од некој мјузикл на Бродвеј. Нејзините вокални способности се така соодветни за ваков вид на музика, што таа без никаков напор го пее текстот совршено.

Тука можете да ја погледнете светската премиера на музичкото видео за соработката на Лејди Гага и Тони Бент под наслов „The Lady Is A Tramp“, дел од легендарниот албум на Бенет „Duets II“, од кој досега се продадени дури 180 милиони копии.

Погледнете:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8m_GtNn9L6U

Напиши коментар