Celebrity

Кели Роланд втор пат неделава со ново видео! Овој пат уште посекси:)

Последниве неколку месеци видовме како воскреснува R&B пејачката Кели Роланд. Најпрво беше објавен нејзиниот албум „Here I Am“ и тоа после повеќе одложувања, а потоа Кели ја донесе тешката одлука да запре со денс сингловите, и да ја задоволи американската публика која повеќе ужива во новата Кели со R&B мелодии.

“Motivation“, а сега и „Lay It On Me“ постигнуваат огромни успеси. Но, тоа не е сè! Кели реши да не почести со уште едно сензуално видео за синглот „Down For Whatever“  кој е совршен за ноќно опуштање по клубовите.

Погледнете ја премиерата на музичкото видео:

Напиши коментар