Celebrity

Мери Џи Блајџ како командант:)

Мери Џи Блајџ премиерно ги прикажа своето ново видео за песната „25/8“. Ова ќе биде водечки сингл од идниот, 10-ти студиски албум на кралицата на хип хопот наречен „My Life II… The Journey Continues (Act I)“. Албумот ќе се најде во продавниците на 21-ви Ноември.

Во песната, Мери бара уште еден час и уште еден ден дополнително од тие 24/7, за да може да даде уште повеќе љубов.

Видеото е доста интересно, со неколку кадри од прекрасното лице на Мери и сцени каде R&B дивата им командува на војниците позади себе како да ја изведат кореографијата во вид на војнички марш.

Погледнете и сами:

Напиши коментар