Free zone

Мозочен удар за машкото его: Зошто жените фолираат оргазам?

Зошто жените глимат оргазам? Заради што лажат? Ниту една нема тоа да го потврди, па дури и да го чита текстов таа ќе се обиде да не открие со погледот, гримасите…

И истражувањата докажаа дека 60% од жените глумат огразам. Кошмар! Но не само за мажите туку и за науката!

Дали тоа го прават за да ни го зголемат сексуалното задоволство или затоа што им е досадно па сакаат што поскоро да заврши?

За да се обидеме да ги разбереме за момент ќе се обидеме да размислуваме како жените. И ќе забележиме дека во тој момент низ главата ни поминуваат мисли како што се:

– Не ми е пријатно со овој партнер. Имав проблеми со желудникот и не можам да се опуштам. Не ме допираше на места на кои навистина треба. Не можам да се фокусирам како во моменти на мастурбација. Бев уморна. Важно е на него да му е убаво. Телото не може да ми ги прати мислите.

И ова е сигурно само дел од она што им се врти во главата за време на сексот. Искрено на повеќе глупости не можевме да се сетиме. Според тоа ни самите тие не знаат зошто глумат, а ни науката не може да дознае. Дали се жените покомплексни суштества или се склони кон “театар”. Ни науката не даде одговор на ова прашање.

 

1 Коментар

  1. Jas sum zensko .. i im preporacuvam na ostanatite zenski sto ‘glumat’ orgazam da ne go pravat toa bidejki taka nikogas i nema da doziveat vistinski .. 🙂 Treba na partnerot da mu se ukaze sto treba da pravi .. a vo ‘losite’ denovi ednostavno toa da se priznae i dokolku partnerot e ‘vistinski partner’ ce go razbere toa.

Напиши коментар