← НАЗАД НА БОЗА

Од на пролет, нова Келис!

Од на пролет, нова Келис!
795 Читања

Славната пејачка решила празниците да ги помине работно. Таа моментално го завршува новиот албум кој би требало да се појави кон крајот на пролетта.

Минатиов викенд, Келис го објави најавниот сингл „Anything Like You“ во кој гостува раперот Вил.Ај.Ем,  а спотот треба да биде готов по Нова година.

Музичкиот аранжман за оваа песна бил позитивно прифатен од скоро сите естрадни критичари кои ѝ советуваат на Келис да не отстапува многу од ритамот кој го има оваа песна.

За песната се користени делови од легендарниот хит „Fade to Gray“ на групата „Visage“.

Вака звучи официјалниот сингл:

http://www.youtube.com/watch?v=EitR49a7Vu0&feature=player_embedded

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk