Celebrity

Роберт Патинсон – Американски идиот ?!?

Фронтменот на групата „Green Day“, Били Џоел Армстронг им соопшти на американските медиуми дека главната улога во „Американски идиот“ сака да му ја додели на Роберт Патинсон (25).

–          Тој е навистина одличен актер, и мислам дека одлично би се снашол како главен лик во филмот, – вели Армстронг.

Филмот „Американски идиот“ ќе биде адаптација на истоимениот мјузикл на групата, кој на Бродвеј го постави режисерот Мајкл Маер. Тој ќе го режира и филмот, чија премиера е предвидена за 2013 година.

Студиото „Јуниверзал“ ги откупило правата за снимање на филмот според албумот на групата од 2013 година –  „American idiot“.

Седмиот студиски албум на „Green Day“ го следи антихеројот „Исус од предградието“, панкер кој се бори за слободата на Сент Џими и за револуционерката Безименка, како и нивните меѓусебни односи.

Напиши коментар