Celebrity

“Титаник” се враќа во 3Д верзија

Филмската куќа „Paramount Pictures“ го објави трејлерот за филмот „Титаник 3D“ кој треба да се појави во кината во април, следната година.

Трагичната прва пловидба на „најдобриот и најголемиот брод на сите времиња“ досега има доживеано неколку екранизации. Најпозната е онаа на Џејмс Камерон од 1997 година која доби дури 11 Оскари и која повторно ќе ја гледаме во кината по повод стогодишнината од потонувањето на бродот.

Објавен е првиот трејлер кој ја најавува 3D пловидбата со Џек и Роуз (Леонардо ДиКаприо и Кејт Винслет), ликови кои влегоа во историјата на кинематографијата како најромантичен филмски пар на сите времиња.

Еве го трејлерот:

Напиши коментар