Celebrity

“Апокалиптична љубов” за Слеш!

За сите љубители на Ганси, во мај, оваа година излегува  вториот соло албум на поранешниот гитарист на групата „Guns N Roses“.

Вториот студиски албум на Слеш кој ќе го носи името „Apocalyptic Love“ ќе може да се купи на 21-ви Мај, оваа пролет, а на него како главен вокал гостува Мајлс Кенеди, фронтмен на групата „Alter Bridge“.Со него Слеш минатата година настапуваше на голем број локации ширум светот, како и на Балканот.

Освен Кенеди, на албумот гостуваат и Брент Фриц и Тод Кернс, а како гости се најавени и бендот „The Conspirators“.

Напиши коментар