Celebrity

Ashanti и Busta Rhymes со ново видео!

Погледенте го новото музичко видео на R&B Ashanti во соработка со раперот Busta Rhymes за песната со наслов „The Woman You Love“. Ова е водечки сингл од петтиот студиски албум на пејачката. Инаку, спотот и инспириран од научната фантастика како наука и е во режија на Sean Coles.

Во него се гледа како пејачката патува низ врeмето и бара засолниште за своето скршено срце. Таа оди и во иднината каде се сеќава на својата несреќна љубов и на крај доаѓа до заклучок дека едниствен начин да го залечи срцето е да го остави минатото и да продолжи понатаму.

Откријте дали ќе успее да го заборави минатото во видеото кое премиерно беше прикажано во понеделникот:

Напиши коментар