Celebrity

Barbara Strеisand во дует со Adele и Rihanna :)

Barbara Streisand планира да се врати на музичката сцена, но сака да сними дует со двете најпопуларни пејачки на денешницата – Adele Rihanna.

Според странските медиуми, легендарната пејачка сака да привлече нова публика, а музичките продуценти и менаџери се надеваат на успех со новите песни и комбинации.

–          Streisand сака да им се доближи на младите и затоа сака да соработува со млади и популарни изведувачи. Покрај нејзините верни фанови, овој чекор треба да ги привлече и помладите генерации, кои можеби досега и никогаш не чуле за неа, – тврди извор од издавачката куќа.

Последниот нејзин хит беше минатото лето, но на еден поинаков начин. Всушност, продуцентот Duck Sause направи песна со нејзиното име.

Напиши коментар