Celebrity

Боб Синклер со нов диско, видео запис :)

Францускиот музички продуцент и диџеј Боб Синклер, кој најдобро го знаеме по неговите хитови „Love Generation“ и „Sound of Freedom“, е готов да ни го понуди својот осми студиски албум со наслов „Disco Crash“ и тоа малку подоцна оваа година.

„ Rock the Boat“ ќе биде водечки сингл и за него Боб веќе снимил и музичко видео, кое може ексклузивно да го погледнете тука.

Инаку, како гости на синглот се среќаваат Питбул, Драгонфлај и Фетмен Скуп. Песната заслужува да стане вистински диско хит. Пресудете и сами!

Напиши коментар