Celebrity

Дволичниот Адам Ламберт во нов спот!

Премиерно погледнете го најновото музичко видео на Адам Ламберт за песната „Better Than I Know Myself“. Видеото е во продукција на Д-р Лук, а ќе биде водечки сингл од албумот на Адам наречен „Trespassing“. И овој албум се очекува да се појави низ музичките продавници ширум светот на 20-ти Март, оваа пролет.

Спотот е во режија на Реј Кеј, кој ја има заслугата и за видеото на Бритни Спирс за „Till The World Ends“. Видеото покажува две различни страни на Ламберт. Едната е Адам со лошо расположение, а другата го прикажува Адам како смирен дечко.

Како таков, концепот на спотот одлично се сложува со текстот на песната.

Погледнете:

Напиши коментар