← НАЗАД НА БОЗА

Една Бонд девојка била транссексуалка… а која?!

Една Бонд девојка била транссексуалка… а која?!
742 Читања

Додека сите сме во исчекување да излезе најновиот филм со Џејмс Бонд насловен како „Skyfall“, многумина се присетуваат на најдобрите моменти и сцени од претходните 22 филмови со тајниот агент оо7. На јавноста од секогаш ѝ биле посебно омилени девојките на Бонд. Но, дали сте знаеле дека една од нив е транссексуалец?

Денес 57-годишната Керолајн Коси се појави во филмот „Само за твоите очи“ во 1981 година и тоа заедно со Роџер Мур. Керолајн е родена како Бари, но за време на пубертетот ја открила својата женска страна и решила со пластични операции и хемотерапија да си го промени полот.

„Официјално“ станала жена на 20 години, односно во 1974 година. Таа има позирано за престижни списанија од типот на „Вог“ и „Харпер Базар“, а се има соблечено и за „Плејбој“. Има издадено две автобиографии.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk