Celebrity

Епско видео на „Колдплеј“!

Песнава е епска! Бендот „Колдплеј“ премиерно го презентираа своето музичко видео за песната „Charlie Brown“, а тоа е нивен последен сингл од петиот студиски албум со наслов „Mylo Xyloto“.

Видеото е во режија на Мат Вајткрос, а на него се прикажани „Колдплеј“ како имаат концерт и потоа како една група нивни фанови играат во ритамот на нивната музика.

Погледнете го видеото кое треба да стане огромен хит, особено во Британија:

Напиши коментар