Celebrity

Florence + The Machine со ново видео!

Британската инди/поп група „Florence and the Machine“ премиерно го прикажа своето музичко видео за песната „Never Let Me Go“, која служи како четврт сингл од последниот албум на групата „Ceremonials“.

Новото видео е направено во соработка со Paul Epworth кој работи и со Adele. Тој вели дека го привлекува се што наликува на химна и што има квалитет.

Што се однесува до спотот, на него може да се види Florence Welch облечена во црно, па наликува како да жали. На едно игралиште за хокеј на мраз таа сретнува еден дечко. Еден мал период е среќна пред да се случи нешто неочекувано… Да, видеото е малку чудно!

Погледнете и сами:

Напиши коментар