Celebrity

Гага на филм! Која ли е улогата?

Режисерот Роберт Родригез ја објави веста дека Лејди Гага се појавува во неговиот нов филм. Ова е филмското деби за Гага, а како ќе помине ќе мора да почекаме до следната година, кога е закажана и светската промоција.
Гага се појавува во вториот дел на филмот „Machete Kills”. Првиот помина одлично на кино благајните, со заработка од 44 милиони долари. Освен Гага, во овој филм се појавуваат и други големи и веќе докажани актерски имиња како што се: Џесика Алба, Мел Гипсон, Зои Салдана, Амбер Херд, Софија Вергера, и Чарли Шин.

Напиши коментар