Celebrity

Jolie ќе снима филм за Kate Middleton!

Режисерката на филмот „Во земја на крв и мед“ размислува да сними филм за сопругата на принцот William.

Оскаровката Angelina Jolie планира да сними филм за „новопечениот кралски пар“ бидејќи наводно била фасцинирана од оваа британска брачна двојка, но наместо да зборува за љубовната приказна на Will и Kate, таа има зацртано да ја прераскаже биографската приказна на војвотката Middleton.

Неименуван извор тврди дека Jolie ја одбрала токму Kate бидејќи таа секогаш зрачи со добрина и искреност. Таа најверојатно ќе биде и продуцент на целиот филсмки проект.

Напиши коментар