Free zone

Кој губи има право да се лути!

Имаме видено многу непријатни ситуации, барем кога станува збор за спортските натпревари, но вакво селско однесување немате видено. Станува збор за фудбалер од чилеанскиот клуб Deportes Antofagista Giovanni Narvaez, кој едноставно полуде кога беше заменет во 36-та минута од утакмицата.

Кога тренерот го замени, тој како да полуде најпрво го соблече дресот, па го шутна, потоа направи еден типично селски потег, па додека заминуваше накај соблекувалната сруши една реклама.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ETfgRvAxQeg

 

Напиши коментар