After Midnight

Колку калории согорува сексот ???

За совршено тело без вишок на калории не е неопходно да посетувате теретани, фитнес центри или да држите строга диета. Решението можете го најдете во спалната соба. Еве колку калории можете да изгубите само доколку направете една мала промена во Вашиот живот…

Да уживате во сексот !!!

Заедно под туш – 200 калории

Само 10 минути под туш заедно со Вашиот партнер, галејќи се без да имате сексуален однос ќе потрошите 40 калории. Доколку му пружите незаборавно искуство тогаш секс под туш може да ви помогне да изгубите неверојатни 200 калории.

Десет минути предигра – 50 изгубени калории

Гушкањето, љубењето по целото тело употребувајќи ги рацете и јазикот може да Ви помогне да изгубите 50 калории. Не брзајте предиграта нека биде подолга… а потоа ќе уживате во неверојатен секс… со многу изгубени калории.

Петминутна еротска масажа – 68 изгубени калории

Допирите, мазењето и масажата со помош на етерични масла и мирисни креми може да ја загрее атмосферата но и да ви помогне да се решите од вишокот килограми.

10 минути орален секс – 70 + 100 калории

Усните се најмоќното оружје во сексот!!! Оралниот секс е омилен помеѓу машката популација. Само 10 минути орален секс и Вие сте потрошиле 70 калории. Потрудете се и Тој да Ви возврати на „услугата“ и Вие ќе согорите дополнителни 100 калории.

Секс набрзинка – 30 калории

Неефективна вежба во кој и да било дел од денот или ноќта, а резултатот и двоен – чисто задоволство и потрошени калории.

15 минути над него…

Тој обожава кога Вие сте над него – освен што тоа што Вие ја извршувате најголем дел од „работата“ , призорот пред неговите очи е неодолив. Сепак тоа не значи дека Вам Ви се ускратува задоволството – бидејќи оваа поза во скоро 90 проценти од случаите помага да се достигне врвот во сексот – оргазам, а во исто време да изгубите над 150 калории.

Напиши коментар