Celebrity

Крис Браун лудува и пее до бесвест!

На видеото Крис Браун го носат на најлудата забава на кој било кога присуствувал. Луѓето кои се таму се облечени во костими на животни,  осветлувањето е просто совршено за луда журка. Оваа електро-денс трака ќе послужи како официјален водечки сингл од идниот албум на Крис со наслов „Fortune“ кој треба да излезе во продажба на 16-ти Март.

„Turn Up the Music“ е вистински ѕвер. Кореографијата си е приказна сама по себе, а има и доста од фамозните чекори на Мајкл Џексон.

Погледнете и сами:

 

Напиши коментар