Celebrity

Кулминација со Usher!

Usher одлучил дека е редно време да направи музичко видео за синглот „Climax“, кој воедно служи и како прв сингл од идниот албум на R&B ѕвездата, а треба да се појави на продажните места оваа пролет.

Во видеото, Usher седи сам во својот автомобил кој е паркиран пред куќата на неговата поранешна девојка, а во рацете има полн пиштол. Тој размислува да го убие човекот кој му ја украл девојката и нејзиното срце. Што се случува на крај? Погледнете го спотот и ќе откриете сами.

Песната дефинитивно заслужува да биде нов хит:

Напиши коментар