Celebrity

Мајкл Даглас претседател на Америка

Мајкл Даглас ќе ја игра улогата на поранешниот претседател на Америка, Роналд Реган во филмот по сценариото на Кевин Худ. Филмот е во режија на Мајк Нуел, познат по филмовите Хари Потер, Четри венчавки и еден погреб, Дони Браско.

Во филмот ќе се раскажува приказна за средбата на Роналд Реган и советскиот водач Михаил Горбачов во престолнината на Исланд во 1986 година, кога се сретнале по повод нуклеарната катастрофа во Чернобил.

Во моментов се бара актерот кој ќе го толкува Горбачов, а филмот ќе го продуцира Ридил Скот.

 

Напиши коментар