Celebrity

Најнов трејлер за Бетмен! Сите го очекуваме…

Додека верните фанови никако не можат да дочекаат да дојде 20-ти Јули кога за прв пат ќе биде прикажан филмот за Бетмен со наслов „The Dark Knight Rises“, продуцентите одлучиле да објават и трет официјален трејлер.

Првите два трејлери беа малку „сиромашни“ со сцени, но овој е доста возбудлив.

Режисерот Christopher Nolan уште еднаш докажа дека е еден од најдобрите во својата професија. Според мислењето на многу филмски критичари, овој филм ќе биде филм на годината, а му се предвидува и Оскар.

Актерската екипа е стандардна, односно тука се Anne Hathaway и Morgan Freeman.

А, еве го трејлерот што предизвика бурни реакции и само позитивни коментари:

Напиши коментар